Zespół ludowy „Stefanki”

Powiększ obraz

Zespół ludowy „Stefanki” powstał w lutym 2017 r. i skupia dzieci z klas 0 oraz I-IV SP. Co roku przybywa chętnych, którzy pragną rozwijać swoje taneczne pasje a instruktorki, p. Andżelika Prętkiewicz i p. Monika Michalak, nieustannie poszerzają swoją wiedzę z zakresu prowadzenia zajęć z dziećmi i młodzieżą, podstawowych kroków tanecznych czy zasad budowania choreografii. Łącząc przyjemne z pożytecznym wprowadzają uczniów w tematykę tańców i zabaw ludowych różnych regionów Polski.

Występy zespołu uświetniają szkolne uroczystości, m.in. Dzień Babci i Dziadka, Festyn Rodzinny. Ponadto co roku najmłodsi członkowie zespołu biorą udział Międzygminnym Konkursie Tańca dla Przedszkoli i Oddziałów Przedszkolnych we Wrzącej Wielkiej i są dwukrotnymi laureatami I miejsca.

Cotygodniowe spotkania zespołu mają na celu rozbudzić w uczestnikach miłość do tańca, w szczególności do naszych rodzimych, polskich tańców narodowych i ludowych. Podczas zajęć dzieci zapoznają się przede wszystkim z tańcami, zabawami i przyśpiewkami regionalnymi, ale także z podstawami technik tańca klasycznego i współczesnego. Nie brakuje również elementów aktorstwa, które pomogą wypracować u dzieci piękną postawę taneczną oraz wyraz sceniczny.

Tekst: Andżelika Prętkiewicz
Zdjęcia: archiwum

Dodaj komentarz