X Jubileuszowy Przegląd Teatrów Szkolnych SPSK w Częstochowie

Powiększ obraz

15 maja uczniowie oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej SPSK w Wólce Czepowej wzięli udział w Ogólnopolskim X Przeglądzie Teatrów Szkolnych Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Częstochowie. Tegoroczna jubileuszowa gala odbyła się pod hasłem „Prawda, dobro i piękno, które zwycięża”. Reprezentacja naszej szkoły zainscenizowała dwie historie, które na tyle wpisały się w temat i spodobały jury, że zostały nagrodzone Złotą i Srebrną Maską.
Pierwsze miejsce zajęło oryginalne w swojej formie, nawiązujące do „czarnego teatru” przedstawienie zaprezentowane przez uczniów kl. IV (Martyna Zielińska, Dagmara Nykiel, Amelia Kujawa i Oliwier Łada). Autorem „złotego” scenariusza jest p. Michał Rybiński, który przy realizacji współpracował z p. Małgorzatą Budner.
Tematem spektaklu było ukazanie ogromnej roli rodziny w rozwoju każdego dziecka. Trud wychowania we wzajemnym szacunku, miłości, wiara w człowieka rodzi bowiem prawdziwe Piękno.

Na drugim miejscu znaleźli się uczniowie klas I-IV (Zuzanna Sylwestrzak, Adrian Więckowski, Agata Michalak, Oliwia Skrzek, Aleksandra Karpiak, Martyna Pecyna, Aleksandra Lewandowska, Julia Pecyna, Marco Gałdyn) przygotowani przez panie Andżelikę Prętkiewicz i Annę Chojnacką.
Sztuka „Jest taki kwiat”, oparta wg scenariusza ks. Mieczysława Malińskiego, to ciepła opowieść o tym, że każdy z nas ma szansę na zmianę, a miłość daje niezwykłą siłę.

Organizatorem corocznego przeglądu jest Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich w Częstochowie, organ prowadzący szkołę. Założenia konkursu to kształtowanie sfery duchowej, wychowawczy wpływ teatru na rozwój młodego człowieka, popularyzacja sztuki, teatru, kształcenie wrażliwości na słowo.
Warto wspomnieć, że nie jest to pierwszy sukces naszej szkoły, W poprzednich latach niejednokrotnie zajmowaliśmy miejsca na podium, co tylko potwierdza fakt, iż mamy utalentowanych uczniów i nauczycieli:-)

Tekst: Andżelika Prętkiewicz
Zdjęcia: Andżelika Prętkiewicz, Mateusz Rzepka

Dodaj komentarz