Wyjazd kl. I-IV do Ceramilandii

Powiększ obraz

18 września uczniowie klas I-IV SP wraz z wychowawcami: p. Anna Chojnacką, p. Renatą Węgielewską, p. Andżeliką Prętkiewicz oraz p. Michałem Rybińskim odwiedzili Park Nauki i Rozrywki „Ceramilandia” w Lutomirsku. Wycieczkę zorganizowano przy współpracy z Przedsiębiorstwem Turystyczno- Handlowo- Usługowym „Wąsowicz”.

W programie wycieczki przewidziano zwiedzanie wystawy ceramiki, w tym produktów wytworzonych w ciągu 25letniej działalności firmy, prezentację technologii produkcji (dawniej i współczesnej) oraz czynne uczestnictwo w warsztatach ceramicznych. Podczas zajęć praktycznych dzieci własnoręcznie dekorowały figurki z gliny, kształtując swoją wyobraźnię artystyczną. Ozdobione pamiątki przywiozły ze sobą do domów.

Po pysznym obiedzie na wszystkich uczestników czekały godziny zabaw ruchowych w parku rozrywki, co sprzyjało ich rozwoju fizycznemu oraz integracji zespołów klasowych. Atrakcji było co nie miara, każdy znalazł coś dla siebie. Do dyspozycji dzieci były: zjeżdżalnia Gigant, kolejka elektryczna Orient Ekspres, Krokodyl Połykacz, trampoliny, labirynt rurowisko, karuzela łańcuchowa. Wszyscy, trochę zmęczeni po intensywnym dniu ale bogatsi o nową wiedzę, szczęśliwie wrócili do obowiązków.

Dodaj komentarz