Wyjazd do Górzna

Powiększ obraz

28 września uczniowie klas gimnazjalnych oraz uczniowie klasy 5 wraz z opiekunami udali się do Górzna, aby wziąć udział w warsztatach chemiczno – przyrodniczych, które trwały 3 dni.

Pierwszego dnia pobytu w przepięknej miejscowości województwa kujawsko – pomorskiego uczniowie wzięli udział w warsztatach chemicznych, w czasie których obserwowali powstawanie dwutlenku węgla (wulkan), prowadzili obserwacje chemiczne, bawiąc się kolorami (rozpoznawali kwasy, zasady), przygotowywali piłeczki „wariatki” oraz ciecz nieniutonowską. Mieli także możliwość uczestniczenia w warsztatach ceramicznych, w czasie których lepili z gliny  figurki płaskie i przestrzenne. Dzień ten zakończył się ogniskiem.

Drugiego dnia pobytu w Górznie młodzież w czasie warsztatów kosmetycznych przygotowała kremy i pomadki, które były prezentem dla bliskich im osób. Kosmetyki te zostały przygotowane wyłącznie z naturalnych składników, a ich wykonanie sprawiło wszystkim dużo radości. Po zakończeniu warsztatów kosmetycznych dzieci sprawdzały swoje zdolności manualne wykonując zwierzątka z siana. Dzień ten zakończył się wizytą w parku linowym, gdzie uczniowie mieli okazję powalczyć z własnymi słabościami i sprawdzić swoją siłę oraz cierpliwość.

Ostatniego dnia odbyły się zajęcia terenowe z przyrody w rezerwacie „Szumny Zdrój”. W czasie tej dość nietypowej lekcji uczniowie powtórzyli sobie wiadomości dotyczące budowy lasu, jego mieszkańców, budowy rzeki oraz poznali rośliny trujące rosnące w lesie. Zapoznali się także z  historią górznieńskiej Karczmy Młyn oraz podziwiali widoki nad Jeziorem Młyńskim.

Trzydniowe warsztaty łączyły w sobie przyjemne z pożytecznym. Uczniowie nie tylko powtórzyli wiadomości z chemii i przyrody, ale także zdobyli wiele nowych umiejętności i mogli podziwiać przepiękną górznieńską przyrodę.

 

Dodaj komentarz