Wycieczka do Włocławka

Powiększ obraz

30 października 2018 roku uczniowie klasy VI, VII, VIII oraz klasy III gimnazjum wzięli udział w wycieczce do Włocławka.

            Wyjazd ten rozpoczął się wizytą w Muzeum Etnograficznym, w którym oprócz zwiedzania i oglądania eksponatów, uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w zajęciach z rękodzieła ludowego. Jedna z grup uczestniczyła w warsztatach z garncarstwa „Nie święci garnki lepią”, w czasie których uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób wytwarzano naczynia. Następnie samodzielnie ulepili naczynia z gliny. Druga grupa z kolei uczestniczyła w zajęciach „Moda na ludowo”. Uczniowie poznali elementy charakterystyczne dawnych ubiorów, a później samodzielnie wykonali rogatywki i fartuszki.

            Po wizycie w Muzeum Etnograficznym uczniowie udali się do Muzeum Męczeństwa bł. Jerzego Popiełuszki. Głównym założeniem Muzeum jest przedstawienie życia, męczeńskiej śmierci i przesłania ks. Jerzego Popiełuszki w bardzo nowoczesnej, multimedialnej i zaskakującej formie. Dzięki zastosowaniu interaktywnych multimediów oraz połączeniu obrazu, dźwięku i światła, wizyta w Muzeum stałą się źródłem wielu przeżyć emocjonalnych i intelektualnych.

            Wycieczka, która zakończyła się seansem filmowym, dostarczyła wszystkim uczestnikom nie tylko wiedzy na temat życia i pracy ludzi przełomu XIX i XX wieku, ale również przybliżyła sylwetkę wielkiego Polaka i dostarczyła wielu wzruszeń.

Tekst i zdjęcia: Magdalena Romańska

Dodaj komentarz