Wycieczka do Łodzi

Powiększ obraz

11 kwietnia uczniowie klas I-III SP wraz z wychowawcami: p. Anną Chojnacką, p. Renatą Wegielewską oraz p. Andżeliką Prętkiewicz udali się na wycieczkę do Łodzi. Wyjazd zorganizowano przy współpracy z Przedsiębiorstwem Turystyczno- Handlowo- Usługowym „Wąsowicz”.

Pierwszym punktem wycieczki był udział w spektaklu „Huśtawka” w Teatrze Lalki i Aktora „Arlekin”. Widowisko było ciepłą i przejmującą opowieścią pełną fantazji, ale i dziecięcego niepokoju, w której mały niedźwiadek Pi udaje się na poszukiwania współtowarzysza swoich zabaw – przyjaciela do tytułowej huśtawki. Przedstawienie zrealizowano w technikach lalkowych oraz w żywym planie, z czym najmłodsi spotkali się po raz pierwszy.

Po spektaklu uczniowie udali się na warsztaty sizalowe, polegające na wytwarzaniu wyrobów plastyki zdobniczo- obrzędowej z sizalu (włókna z liści agawy). Każde z dzieci miało możliwość stworzenia swojej niepowtarzalnej postaci- lalki, którą zabrało do domu.

Ostatnim etapem wyjazdu była wizyta w Experymentarium, gdzie czekała nie tylko wspaniała i niezapomniana rozrywka, ale także możliwość przyswojenia wiedzy z zakresu nauk ścisłych. Nauka przez zabawę pozwoliła najmłodszym na poznawanie najbardziej skomplikowanych zjawisk w przystępny sposób, zachęcający do własnych badań. Na wejściu znajdował się specjalny Tunel Kosmiczny, który przysporzył wszystkim niezapomnianych emocji.

Cele i założenia programowe wyjazdu zakładały: podniesienie kompetencji kulturalnych w zakresie odbioru sztuki i zachowania w teatrze poprzez udział w spektaklu, umożliwienie kontaktu ze sztuką, rozwijanie wszechstronnych zainteresowań uczestników, rozwijanie ekspresji twórczej i logicznego myślenia, kształcenie umiejętności pracy zespołowej, współpracy, kształcenie postawy aktywności w zdobywaniu wiedzy a także integracja dzieci i wspólna zabawa. Powyższe zostały zrealizowane w 100%, co potwierdziło zadowolenie dzieci.

Tekst i zdjęcia: Andżelika Prętkiewicz 

Dodaj komentarz