Wizyta w lesie

Powiększ obraz

W dniu dzisiejszym, 16 października, uczniowie klas I-III wraz z paniami: Anną Chojnacką, Renatą Węgielewską oraz Andżeliką Prętkiewicz wybrali się do pobliskiego lasu w Sobótce Starej w poszukiwaniu śladów jesieni.


Była to także dobra okazja do budowania więzi emocjonalnej z przyrodą, rozbudzania zainteresowań pięknem i bogactwem środowiska przyrodniczego a także doskonalenia umiejętności dostrzegania i podziwiania piękna urokliwych zakątków naszej okolicy.
Wyjazd miał również charakter dydaktyczny. Uczniowie poznali różnorodność szaty roślinnej lasu, zostali zaznajomieni z warstwami lasu, uświadomiono im rolę, jaką w życiu człowieka i zwierząt odgrywa las: („produkcja” świeżego powietrza, prawidłowe ukształtowanie terenu, ochrona przed wysuszeniem gleby, schronienie dla zwierząt). Dzieci uczyły się również zasad zachowania się w lesie (nie krzyczenie ponieważ można spłoszyć zwierzęta i ptaki, nie niszczenie mrowisk itp.).
Przekonały się, że las kryje w sobie wiele tajemnic, a odkrywać je można wielozmysłowo – nasłuchiwały odgłosów ptaków, poszukiwały śladów zwierząt, gromadziły leśne” pamiątki” do kącika przyrodniczego. Wszyscy spędzili miło czas na świeżym, zdrowym powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody leśnej.

Dodaj komentarz