Wieczór chwały w Płocku

Powiększ obraz

24 maja w płockim amfiteatrze nad Wisłą odbył się kolejny wieczór uwielbienia przygotowany przez salezjańskie Duszpasterstwo Akademickie „Petroklezja”. Hasło Wieczoru Chwały brzmiało „Będzie dobrze”. Młodzi ludzie tańczący, śpiewający i przedstawiający dramy na scenie amfiteatru przypomnieli uczestnikom spotkania, że gdy oddamy Bogu nasze życie, wszystko BĘDZIE DOBRZE. Nieważne, ile razy pobłądzimy i w jakie kłopoty wpadniemy. Zawsze jest odpowiedni moment na zmianę swojego życia i powrót do Boga, który czeka na nas z otwartym ramionami jak kochający Ojciec na marnotrawnego syna. Z Bogiem nie ma sytuacji bez wyjścia, On potrafi wszystko naprawić i przemienić w dobro.


Wieczór Chwały jest niesamowitym doświadczeniem żywego Kościoła – wspólnoty wierzących, którzy gromadzą się, by wspólną modlitwą i śpiewem uwielbić Boga i dziękować Mu. Dopracowany w najdrobniejszych szczegółach spektakl światła i dźwięków pomaga bardzo głęboko przeżyć spotkanie z żywym Bogiem obecnym w Najświętszym Sakramencie. Punktem kulminacyjnym każdego Wieczoru Chwały jest adoracja Jezusa eucharystycznego, która kończy się przejściem kapłana z monstrancją między zgromadzonymi w amfiteatrze ludźmi. To niezwykle poruszające spotkanie z Jezusem przechodzącym tuż obok nas, na wyciągnięcie ręki.
Uczniowie z naszej szkoły pod opieką p. Eweliny Napierały wzięli udział w Wieczorze Chwały po raz drugi. Tym razem były to tylko 3 osoby, ale liczymy na to, że następnym razem będzie nas więcej. Wieczór Chwały to wyjątkowe przeżycie, więc mimo późnej pory (wróciliśmy po północy) naprawdę warto pojechać do Płocka i doświadczyć tego na własnej skórze (a raczej duszy). Naładowanie duchowych baterii macie gwarantowane!

Tekst: Ewelina Napierała
Zdjęcia: https://wieczorchwaly.pl/inicjatywa-wieczor-chwaly-bedzie-dobrze-24-05-2019-fotorelacja/#jp-carousel-5092

Ewelina Napierała, ks. Robert Mac

Dodaj komentarz