Warsztaty taneczne- tańce i zabawy folkloru wielkopolskiego

Powiększ obraz

W ubiegły weekend (10,11 marca) panie Andżelika Prętkiewicz i Monika Michalak uczestniczyły w warsztatach tanecznych ” Tańce i zabawy folkloru wielkopolskiego” zorganizowanych przez konińskie Centrum Kultury i Sztuki. Zajęcia odbyły się w Gminnym Ośrodku Kultury w Kazimierzu Biskupim a prowadził je Piotr Kulka – wieloletni tancerz, obecnie kierownik zespołu Folklorystycznego „Wielkopolanie”, instruktor tańca, choreograf.

Podczas zajęć teoretyczno- praktycznych uczestniczki zapoznano:
• z techniką prowadzenia zajęć z dziećmi i młodzieżą,
• nauką podstawowych kroków tanecznych (wiwatów, przodków, lendrów i innych występujących w wielkopolskich tańcach rodzimych
i naniesionych, w tym „Ojca wielkiego”, „Oj biada, biada Jadwidze, „Maryneczka”)
• zasadami budowania choreografii – od form „in crudo”, do form opracowanych; od prostego do zaawansowanego bloku choreograficznego,
• zasadami budowania choreografii dla dzieci i dorosłych,
• ze zwyczajami wielkopolskimi i niezbędnymi rekwizytami oraz ich adaptacją sceniczną (m.in. podkoziołek, mięsopusty i inne).

Szkolenie dopełnił pokaz pary tanecznej z Zespołu Folklorystycznego „Wielkopolanie”, która zaprezentowała stroje tańce i śpiewy z pięciu regionów Wielkopolski.

Przed paniami jeszcze kilka godzin intensywnej pracy, warsztaty zakończą się bowiem 17 marca. Zdobyte wiadomości i umiejętności, z pewnością, wykorzystane zostaną na kółku tanecznym, które prężnie rozwija się od ubiegłego roku szkolnego.

Część zdjęć pochodzi ze strony głównej CKiS http://www.ckis.konin.pl/warsztaty-tance-zabawy-folkloru-wielkopolskiego/

 

Dodaj komentarz