Szkolne rekolekcje wielkopostne 2018

Powiększ obraz

W dniach 09,12,13.03 2018 r. dzieci z przedszkola i uczniowie wszystkich klas Szkoły Podstawowej i Gimnazjum uczestniczyły w szkolnych rekolekcjach wielkopostnych, które jako projekt edukacyjny realizowały misję szkoły. Celem projektu było duchowe wdrażanie uczniów we właściwe postawy życiowe w codzienności, w głęboki sens relacji międzyludzkich, ukazanie piękna postaci św. Józefa, jego całkowite zaufanie Bogu, a przede wszystkim pogłębienie poczucia wdzięczności i zaufania Panu Bogu.


W ramach tego projektu uczniowie klas I – VI szkoły podstawowej  i oddziału przedszkolnego odkrywali tajemnicę niezwykłej rodziny, Rodziny z Nazaretu – Pana Jezusa, św. Maryi i św. Józefa, która w najpełniejszy sposób przyjęła tę Miłość. W klasach VII – III gimnazjum uczniowie poznawali niezwykłego świętego, który w Piśmie świętym nie wypowiedział ani jednego słowa – świętego Józefa.  Trzydniowy czas rekolekcji wypełniony był wieloma aktywnościami, w których dzieci odnajdywały sens pracy, uświadamiały sobie istnienie posiadanych własnych darów Boga, uczyły się czym jest posłuszeństwo i szacunek, uświadomiły sobie, że koncentracja na posiadaniu dóbr prowadzi do braku dostrzegania, tego co najważniejsze – Boga. Dzieci obejrzały przedstawienia pt. „Coś” w wykonaniu uczniów kl. V  i przedstawienie pt. „Naczynia dobrej gospodyni” w wykonaniu uczniów kl. IV. W czasie rekolekcji dzieci wykonały wiele prac plastycznych  (Jabłoń, Laurka dla mamy, Serce na Wielki Post, Sukienka). Podczas zabawy „Wyprawa po skarb”  – nauczyły się, że zaufać to uwierzyć w to,  czego nie możemy zobaczyć. Spotkania rekolekcyjne przebiegały w atmosferze modlitwy, skupienia i zadumy a czas wspólnie spędzony okazał się bardzo owocny.

Również my, w tym pięknym czasie przygotowań do Świąt Wielkanocnych oczyśćmy i otwórzmy nasze serca tak jak uczyniły to dzieci.

 

 

Dodaj komentarz