Święta majowe

W piątek 29-ego kwietnia zajęcia w przedszkolu poświęcone były świętom majowym: 1maja – Święto Pracy, 2 maja – Dzień Flagi, 3 maja- Uchwalenie Konstytucji 3 maja. To dobra okazja do rozmowy z naszymi małymi pociechami o ojczyźnie. Bardzo ważne jest, aby od najmłodszych lat budować poczucie dumy, że jesteśmy Polakami i wszystko co polskie jest dla nas bliskie i ważne. Przedszkolaki wysłuchały nie tylko legend związanych z historią Polski, ale również obejrzały projekcję filmu o powstaniu państwa polskiego i utrwaliły symbole narodowe. Bez wątpienia największe emocje wzbudziły występy, podczas których dzieci pięknie recytowały wiersz W. Bełzy „Katechizm dziecka polskiego”. Swoje emocje dzieci wyraziły również w pracach plastycznych – wypełniły kontury Polski w barwach biało – czerwonych.