Spotkanie z policjantem

Powiększ obraz

W piątek 22 października w przedszkolu gościliśmy przedstawicieli  policji, którzy prowadzili z dziećmi zajęcia edukacyjne związane z bezpieczeństwem na ulicy, przy wykorzystaniu „Miasteczka Ruchu Drogowego dla Przedszkolaków”.

Dzieci utrwalały zasady prawidłowego zachowania się na drodze poprzez praktyczne ćwiczenia: przechodzenia przez jezdnię z sygnalizacją lub bez świateł sygnalizacji, rozpoznawania podstawowych znaków drogowych.  Nasi wychowankowie wykazali się dużą wiedzą i znajomością zasad bezpiecznego zachowania się na ulicy. Przedszkolaki chętnie brały udział w scenkach z użyciem materiałów dydaktycznych. Na pożegnanie dzieci zaśpiewały piosenkę dotyczącą bezpieczeństwa w ruchu drogowym  a Pan policjant wręczył przedszkakom upominki. Serdecznie dziękujemy przedstawicielom służb mundurowych za współpracę.

Pogadanka oraz ćwiczenia praktyczne z bepzieczeństwa ruchu drogowego objęła także klasy 1- 4. Najważniejszym punktem zajęć był test odpowiedniego zachowania podczas przechodzenia na drugą stronę ulicy.