Spotkanie autorskie ze Zbigniewem Kołbą

Powiększ obraz

7 maja uczniowie klas I-III SP wraz z wychowawcami oraz p. Idelmis Mikołajczyk mieli przyjemność uczestniczyć w spotkaniu autorskim z panem Zbigniewem Kołbą – autorem książki dla dzieci „Znajdź mnie i kiedyś odwiedź”. Spotkanie zorganizowano w Bibliotece Publicznej w Kłodawie, w ramach Tygodnia Bibliotek.


Pan Zbigniew Kołba zainteresował dzieci całą swoją osobą, zarówno poprzez opowieść o książce jak i przedstawiając anegdoty ze swojego życia. Dzieci z uwagą słuchały gościa ale i też aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, odgadując przygotowane dla nich zagadki.
Książka „Znajdź mnie i kiedyś odwiedź” w treści opowiadania zawiera wskazówki jak dziecko poprzez zabawę może nauczyć się kontaktu z mapą, stwarzając tym samym podstawy do polubienia w przyszłości geografii i jak się uczyć, żeby się nauczyć. Autor niejednokrotnie podkreślał, że „Uczymy się dla siebie, a najbliższym sprawiamy radość tym, co umiemy.” oraz zachęcał uczniów do czytania książek oraz zgłębiania wiedzy w nich zawartej.
Pan Zbigniew Kołba zwrócił również uwagę uczestników spotkania na to, jaką rolę w życiu odgrywa sen, jak ważne jest zdrowe odżywianie, higiena osobista. Całe spotkanie przebiegło w bardzo sympatycznej atmosferze.

Dyrekcji oraz Pracownikom Biblioteki Publicznej w Kłodawie serdecznie dziękujemy za zaproszenie a w związku z Tygodniem Bibliotek przekazujemy najlepsze życzenia,
radości z obcowania z literaturą, a także stale rosnącej rzeszy zadowolonych czytelników.

Dodaj komentarz