Spektakl Rodzice- Dzieciom „Kopciuszek”

Powiększ obraz

14 czerwca w Gminnym Ośrodku Kultury w Kłodawie odbył się spektakl pt. „Kopciuszek”, przygotowany przez rodziców, nauczycieli oraz uczniów Szkoły Podstawowej SPSK w Wólce Czepowej.  Barwne kostiumy, bajkowa scenografia, wspaniałe efekty specjalne a nade wszystko niepowtarzalni aktorzy przenieśli widzów w magiczny świat.

Inicjatorką i kierownikiem artystycznym przedsięwzięcia była Andżelika Prętkiewicz, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, oprawą muzyczną zajął się Michał Rybiński. Przygotowania do przedstawienia rozpoczęto na miesiąc przed, przy czym był to czas naprawdę ciężkiej pracy i konieczności zaangażowania wielu osób. Mimo to cel został osiągnięty. Tego dnia spektakl wystawiono bowiem trzykrotnie, każdorazowo przy pełnej widowni, wywołując radość nie tylko u dzieci ale również i dorosłych. Ostatni ze spektakli był inauguracją LIII sesji nadzwyczajnej Rady Miejskiej w Kłodawie.

Interpretacja znanej baśni braci Grimm przepełniona była piosenkami, tańcem, dowcipnymi dialogami i grą aktorską, której nie powstydziłby się żaden profesjonalny teatr. To wszystko sprawiło, że spotkała się ona  z ciepłym przyjęciem widzów.

Możemy być z siebie dumni, to nasz wspólny sukces”– mówi koordynator przedstawienia Andżelika Prętkiewicz – „Poziom zaangażowania każdej z osób przeszedł moje oczekiwania. Wszyscy z wielkim zapałem skupili się na doborze strojów, pozyskiwaniem elementów, którymi można byłoby wzbogacić scenografię a w rezultacie przedstawieniu postaci i ogrywaniem kolejnych scen. Była ciężka praca ale również wiele śmiechu. Wzajemnie motywowałyśmy się też kiedy brakowało już sił. ”

Sukces tkwi w ludziach. Pani Milena Opas, odtwórczyni głównej roli podkreśliła, że udało się stworzyć zespół osób, które potrafiły dać z siebie naprawdę 100 procent. Towarzyszyło temu wiele radości i zabawy, a przede wszystkim osobistej satysfakcji.

Pomysł przygotowania spektaklu dla dzieci spotkał się, można rzec, z natychmiastową aprobatą rodziców. Do realizacji przystąpiły mamy dzieci z grupy przedszkolnej oraz klas I-III SP, a wśród nich: p. Milena Opas, p. Karolina Kowalewska, p. Aneta Szymańska, p. Aldona Chmielecka, p. Sylwia Marciniak i p. Agnieszka Rzetelska. Wśród aktorów nie zabrakło nauczycieli: p. Andżeliki Prętkiewicz, p, Malgorzaty Budner, p. Wioletty Borzuchowskiej oraz p. Moniki Michalak. Panu Michałowi Rybińskiemu przypadła w udziale rola narratora, a rola jednej z mieszczek trafiła do woźnej p. Bożeny Górskiej. Przedsięwzięcie wsparli licznie uczniowie (Daria Olszewska, Natalia Prusińska, Marta Sierocka, Ismena Małolepsza, Maja Michalak, Aleksandra Siemińska, Roksana Rzetelska, Amelia Zawadzka, Konrad Stelmachowski, Szymon Ściślewski, Michał Kociuba oraz Łukasz Żebrowski), którzy nie tylko zaprezentowali swoje talenty aktorskie ale i taneczne, w przepięknej choreografii przygotowanej przez p. Renatę Łada.

Tego rodzaju inicjatywę pogłębienia współpracy z rodzicami podjęto po raz piąty. W poprzednich latach wystawiono spektakle „ Zamieszanie w krainie bajek”, „ Śnieżka i siedmiu krasnoludków”, „Czerwony Kapturek” oraz przygotowano „Jasełka”. Wszystkie w oparciu o zasadę Rodzice- Dzieciom. Aktorzy już deklarują chęć uczestnictwa w przyszłym roku, dla niektórych będzie to „cykliczne” wyzwanie. Kto wie, może w przyszłości stworzy się amatorska grupa teatralna, działająca przy Szkole Podstawowej SPSK w Wólce Czepowej.

Zdjęcia:  Mateusz Rzepka  i  Łukasz  Prętkiewicz

 

 

Dodaj komentarz