Realizacja projektu ,,Magiczna moc bajek”

W ramach projektu ,,Magiczna moc bajek”dzieci oddziału,,0” z Przedszkola w Wólce Czepowej w miesiącu grudniu 2021r. realizowały zadania z Modułu III ,,Tolerancja. Akceptacja”:
1. „Co oznacza słowo inność?” – wiemy, że ludzie mogą być różni ze względu na wygląd, wykształcenie czy religie.  2. „Wiemy ,że inny nie znaczy gorszy.” – dzieci obejrzały film edukacyjny na temat niepełnosprawności.
Na podstawie bajki,, Brzydkie kaczątko” H. Ch. Andersena dowiedzieliśmy się co znaczy być tolerancyjnym i co oznacza słowo akceptacja.3. „Nikt nie może być sam” – wszyscy dajemy sobie dobre słowo,uśmiech i pomocną dłoń.

Grupa 3-4 latków dołączyła do udziału w Międzynarodowym Projekcie Czytelniczym „MAGICZNA MOC BAJEK” czyli Bajkowa podróż do krainy wartości i dziecięcej wyobraźni – III edycja na rok szkolny 2021/2022. Projekt będzie realizowany w terminie: październik 2021 – maj 2022.

Głównym celem Projektu jest promowanie wśród dzieci czytania bajek i baśni jako sposobu na ich rozwój, kształcenie, zdobywanie wiedzy i wychowanie szczęśliwego człowieka oraz kształtowanie postaw społecznych u dzieci w wieku przedszkolnym wobec osób z niepełnosprawnością

ZADANIA OBOWIĄZKOWE, WPROWADZAJĄCE DO REALIZACJI PROJEKTU

1. „Bajkowy Przyjaciel” – dzieci wykonały maskotkę – Kocia Fila.

2. „Kącik Projektowy” – stworzenie kącika w oddziale przedszkolnym.

3. „Magiczna moc bajek” – nauka projektowej piosenki.

4. „Najpiękniej czyta moja mama i mój tata” – włączenie rodziców do aktywnej i systematycznej współpracy w realizację Projektu.