Przedszkolaki poznają najbliższą okolicę

Powiększ obraz

18.04.2018 r. dzieci z oddziału przedszkolnego w ramach zajęć tematycznych realizujących założenia podstawy programowej wybrały się do Urzędu Pocztowego w Kłodawie. Tam dzieci miały okazję zobaczyć jak wygląda praca urzędu od zaplecza. Poznały „drogę listu” od nadawcy do adresata. Dzieci  obejrzały torbę i przymierzyły czapkę listonosza.

Miały możliwość postawienia pocztowej pieczątki. Na zakończenie wizyty dzieci zakupiły znaczki i wysłały wcześniej przygotowane pocztówki z pozdrowieniami dla najbliższych. Każdy z uczestników wycieczki otrzymał pamiątkową skrzynkę pocztową.

Po wizycie na poczcie przedszkolaki wybrały się do Biblioteki Publicznej w Kłodawie. Tam dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki, jak należy zachować się w bibliotece i jak o książki dbać. Dzieci obejrzały wiele książek ze zbioru przeznaczonego dla najmłodszych czytelników. Wysłuchały kilku pięknych wierszy i ciekawych bajek. Wcieliły się także w rolę ilustratora do bajki  „Kopciuszek” rysując piękne ilustracje.

Tego dnia przedszkolaki odwiedziły także cmentarz w Rdutowie, by tam oddać hołd i zapalić znicz na Grobie Nieznanego Żołnierza poległym w obronie naszej Ojczyzny.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy pomogli przeżyć przedszkolakom naprawdę wyjątkowy i miły dzień.

Tekst: Monika Michalak

Dodaj komentarz