Podsumowanie akcji „Pomaluj mój świat”

Powiększ obraz

9 maja nastąpiło podsumowanie akcji „Pomaluj mój świat” zorganizowanej w ramach Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu. Inicjatorami oraz koordynatorami akcji byli p. Małgorzata Budner, p. Andżelika Prętkiewicz oraz p. Michał Rybiński.


Akcja, będąca kontynuacją obchodów Dnia Wiedzy nt. Autyzmu, który w tym roku przypadał w naszej szkole 5 kwietnia, miała charakter konkursu. W jego realizację włączyły się zarówno instytucje jak i osoby prywatne, które zdecydowały się zaopiekować naszą niebieską laleczką i stworzyć dla niej ubranie. Czas realizacji wynosił 2 tygodnie, po czym 20 kwietnia zdjęcia dostarczonych do organizatora „ubranych” lalek zostały zamieszczone na facebookowej stronie szkoły i poddane głosowaniu. Głosowanie (poprzez polubienie konkretnego zdjęcia) trwało do poniedziałku 23 kwietnia, do godziny 22.00 i pozwoliło wskazać zwycięzców:

  • Szkoła Podstawowa w Borysławicach Kościelnych wraz z opiekunem p. Anną Jabłońską (276 polubień)
  • Szkoła Podstawowa w Górkach wraz z opiekunem p. Urszulą Skrzypczak (238 polubień)
  • Niepubliczne Przedszkole w Korzeczniku wraz z opiekunem p. Mileną Czajką (198 polubień)

Jury postanowiło przyznać dwie nagrody specjalne, które trafiły do Ani Opas i jej mamy Mileny oraz p. Bożenki Górskiej.

Zwycięzcy otrzymali bony podarunkowe do zrealizowania w jednym z trzech zaproponowanych punktach oraz pamiątkowe kubki. Kubki trafią również do wszystkich uczestników akcji. Wszystkim serdecznie gratulujemy kreatywności przy tworzeniu lalek oraz zaangażowania w zdobywaniu kolejnych polubień. Dziękujemy za wsparcie i współpracę. Mamy nadzieję, że poprzez to przedsięwzięcie udało nam się podkreślić ważną prawdę…że każdy z nas jest inny, ale każdy  wyjątkowy.

Tekst: Andżelika Prętkiewicz
Zdjęcia:  Andżelika Prętkiewicz i Mateusz Rzepka

Dodaj komentarz