Podchody ze Świętymi

Powiększ obraz

30 października, tuż przed dniem Wszystkich Świętych, Samorząd Uczniowski zorganizował zabawę terenową dla uczniów  pod hasłem „Podchody ze Świętymi”.  Wszyscy chętni uczniowie zostali podzieleni na 4 drużyny. Pierwszym zadaniem uczniów, które rozpoczęło się kilka dni przed podchodami, było poznanie sylwetek patronów klasowych: św. Dominika Savio, św. Franciszka, św. Józefa i św. Michała Archanioła.

            Cała zabawa terenowa rozpoczęła się późnym popołudniem.  Najpierw każda drużyna otrzymała dodatkowe punkty za przebranie się za świętego, wykonanie baneru z nazwą drużyny oraz za okrzyk bojowy. Następnie zespoły pod opieką nauczycieli: A. Sulei,
E. Mroczkowskiej, M. Romańskiej i M. Rybińskiego oraz przydzielonych im przewodników wyruszyły w teren, by w jak najkrótszym czasie pokonać przeszkody i wykonać różne zadania.  Podczas wykonywania zadań uczniowie i opiekunowie musieli wykazać się wieloma różnymi umiejętnościami m.in. znajomością życia świętych, sprawnością fizyczną, umiejętnościami językowymi, muzycznymi i matematycznymi. Nad prawidłowym przebiegiem zabawy czuwała p. Renata Łada – opiekun SU.

            Wszystkie drużyny pięknie wykonały swoje zadania i dotarły do celu. Jednak najszybszą okazała się drużyna p. Magdaleny Romańskiej, której patronował św. Michał Archanioł.  Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami i słodkościami. Zakończeniem zabawy była dyskoteka.

            Podchody okazały się przyjemną zabawą na łonie natury, rozwijającą spryt, spostrzegawczość i pomysłowość. Drużyny wróciły z wyprawy zmęczone, ale w doskonałych humorach.
Dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu za tak pięknie przygotowaną zabawę!

Dodaj komentarz