Orszak Trzech Króli

Powiększ obraz

6 stycznia 2018 roku  już po raz szósty uczestniczyliśmy w Orszaku Trzech Króli organizowanym przez naszą szkołę, Gminny Ośrodek Kultury oraz Urząd Miasta i Gminy w Kłodawie. W tym roku wszyscy uczestniczy orszaku mogli cieszyć się niezwykle piękną pogodą, ciepłą i słoneczną. Tegorocznym hasłem przewodnim orszaku były słowa:” Bóg jest dla wszystkich – wszyscy do stajenki!”

Uroczyste obchody święta Trzech Króli rozpoczęły się o godzinie 10.30 mszą świętą w kościele parafialnym w Kłodawie. Po mszy wszyscy mieszkańcy miasta zebrali się przed kościołem, by wziąć udział w uroczystym pochodzie, którego stacja docelowa znajdowała się przy krzyżu na ulicy Kolskiej.

W czasie przemarszu wszyscy wspólnie śpiewali kolędy oraz mogli obejrzeć scenki przygotowane przez uczniów pod kierunkiem nauczycieli z okolicznych szkół, Świetlicę Socjoterapeutyczną oraz Stowarzyszenie „Sprawni Inaczej”, które były poświęcone tematyce biblijnej.

Na zakończenie orszaku każdy z jego uczestników mógł napić się ciepłej herbaty oraz skosztować pysznej bułeczki.

„Przeżyj to jeszcze raz” – zobacz film umieszczony na naszym nowym kanale na Youtube – Szkoła Podstawowa i Gimnazjum SPSK im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego.  Znajdziecie tam również wiele innych relacji z uroczystości, koncertów, wydarzeń, ale także dokonania naszych uczniów. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do subskrybowania naszego kanału.

Orszak Trzech Króli (film)

Tekst: Magdalena Romańska
Zdjęcia: M. Rzepka i R. Łada

Dodaj komentarz