Noc Bibliotek 2019

Powiększ obraz

4 października 2019 roku w naszej szkole została zorganizowana noc filmowa połączona z czytaniem polskich nowel. Spotkanie to odbyło się w ramach ogólnopolskiej akcji Noc bibliotek, której hasłem przewodnim w tym roku były słowa: „Znajdźmy wspólny język”. Wzięli w nim uczniowie klas IV – VII, którzy pod opieką pań, Renaty Łady, Malwiny Kotwasińskiej i Magdaleny Romańskiej, licznie zgromadzili się w budynku szkoły.

Spotkanie zaczęło się o godzinie 17.30 czytaniem noweli Elizy Orzeszkowej „Dobra Pani”. Po wnikliwej lekturze utworu uczniowie zjedli posiłek, a następnie wzięli udział we wspólnych zabawach i grach przygotowanych przez nauczycieli. Na koniec odbyły się projekcje filmów. Grupa starsza miała okazję obejrzeć film „Mój biegun”, natomiast młodsi uczniowie obejrzeli film animowany „Jak zostać czarodziejem?”. Spotkanie zakończyło się przed godziną 23.

Uczniom bardzo spodobała się taka forma integracji zespołów klasowych. Wrócili do domów zadowoleni i uśmiechnięci z obietnicą ponownego spotkania się na wieczorze filmowym już wkrótce.

Dodaj komentarz