Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Powiększ obraz

5 listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby podczas wspaniałej zabawy przypomnieć sobie ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. Bawią, uczą, pomagają poznawać prawdę o świecie i życiu, oswajają dziecięce lęki, czasem stanowią wzór do naśladowania, a czasem pomagają dzieciom rozpoznać zło.

            Właśnie dziś 5 listopada, sala przedszkolna, za sprawą przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego pod opieką p. Renaty Łady, zamieniła się w piękną balową salę, do której wróżka Amelka zapraszała kolejno najmłodszych przedszkolaków i uczniów klas 0 – III. Wielki bal pod hasłem „Witajcie w świecie bajek” uroczyście rozpoczął Herold, w postać którego wcieliła się Pani Dyrektor Anna Prętkiewicz, a chwile później już cała sala zapełniła się tanecznymi korowodami dzieci w bajkowych przebraniach. Były wróżki, królewny, Czerwony Kapturek, Myszka Mini, Elza i Olaf, Tygrysek, Kot w Butach, smok, Batman, zabawna  Pippi i wiele, wiele innych postaci. Podczas balu oprócz radosnych tańców odbyły się zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek. Dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po przeczytaniu jej fragmentu oraz stroju uczestnika zabawy.

            Dzisiejszy bal to również realizacja jednego z zadań Międzynarodowego Projektu Czytelniczego „Magiczna Moc Bajek” realizowanego w tym roku szkolnym w obu grupach przedszkolnych.  W ramach projektu odbył się również konkurs na najpiękniejszą „Karocę dla Kopciuszka”.

Tegoroczna podjęta inicjatywa organizacji bajkowego balu już na stałe wpisze się w kalendarz  szkolnych wydarzeń.

            Serdeczne podziękowania dla uczniów i opiekuna samorządu uczniowskiego za w całości przygotowany  i poprowadzony bal, który  umożliwił spędzenie czasu w miłej, bajkowej atmosferze, a wspólna zabawa przyniosła wiele radości nie tylko dzieciom.

tekst: Monika Michalak
zdjęcia: Antoni Kowalewski

Dodaj komentarz