Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny – spotkanie z policjantami

Powiększ obraz

19 września w murach naszej szkoły gościliśmy panie policjantki z powiatu kolskiego na czele z p. Małgorzatą Kubajką (dzielnicową naszego terenu), które w ramach programu „Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny” przeprowadziły z najmłodszymi prelekcję na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz bezpieczeństwa podczas zabaw w domu lub w szkole.

Mundurowe utrwalały zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, wykorzystując do tego rozwijające wyobraźnię Miasteczko Umiejętności Drogowych. Dzięki takim atrybutom maluchy mogły wcielić się w rolę pieszego i kierującego. Dzieci uczyły się, którą stroną jezdni ma obowiązek poruszać się pieszy, jak należy zachować się na przejściu dla pieszych oraz jak rozpoznawać na nim sygnały świetlne. Z kolei „mali kierowcy” mieli obowiązek stosowania się do znaków drogowych i zwracać szczególną uwagę na pieszych. Uczniowie mieli również okazję choć na chwilę poczuć się jak prawdziwy policjant przymierzając wyposażenie używane przez stróżów prawa podczas zabezpieczeń imprez masowych. Oprócz tego otrzymali wskazówki jak reagować wobec agresywnego zwierzęcia oraz jak zachować się w sytuacji kontaktu z kontaktu z osobą obcą.
Symulacje w formie zabawy bardzo spodobały się dzieciom oraz przypomniały i usystematyzowały wiedzę, którą w tym temacie otrzymują również w szkole.

Dodaj komentarz