Koncert Bożonarodzeniowy

Powiększ obraz

30 grudnia w pięknej scenerii kościoła parafialnego w Kłodawie odbył się koncert bożonarodzeniowy zorganizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły i Wsi w Wólce Czepowej.

           W koncercie wzięły udział dzieci i młodzież uczęszczające na warsztaty wokalne prowadzone w ramach projektu grantowego „Drzwi do kariery – organizacja warsztatów wokalnych dla dzieci i młodzieży”. Celem warsztatów było podniesienie poziomu wiedzy i umiejętności z zakresu edukacji muzycznej oraz wzrost samooceny, pewności siebie oraz umiejętności wystąpień publicznych. Uczestnicy zdobywali doświadczenie z mikrofonem studyjnym w studio nagrań oraz z mikrofonem estradowym. W warsztatach brali udział zarówno początkujący w śpiewaniu, jak i osoby z doświadczeniem wokalnym. W ramach warsztatów uczestnicy nagrywali płytę z kolędami i pastorałkami, którą można było otrzymać po koncercie. Ćwiczone umiejętności wokalne dzieci i młodzież zaprezentowały na koncercie. Dla większości z nich był to pierwszy tak duży występ sceniczny i w dodatku spotkał się z dużym uznaniem publiczności.

            W koncercie wystąpili: chór – Zuzanna Sylwestrzak, Zofia Kowalewska, Maria Kowalewska, Anna Opas, Martyna Zielińska, Bartosz Rzetelski, Jessica Jędrzejczak, Marco Gałdyn, Katarzyna Gralak, Małgorzata Gralak, Kamelia Musiał, Wiktoria Komodzińska, Marta Sierocka, solistki – Nikola Kruszyna, Martyna Wiktorska, Ewa Kubiś, Daria Olszewska, Natalia Prusińska, Paulina Węgielewska, Justyna Pawlak, muzycy – Krzysztof Toruński, Krzysztof Kusiak, Michał Rybiński.
W projekcie brał udział także Mateusz Rzepka – uczeń Gimnazjum SPSK w Wólce Czepowej – który poznawał tajniki pracy w studio nagraniowym i organizację koncertu. Młodsi uczestnicy warsztatów również są uczniami szkoły w Wólce Czepowej.

            Warsztaty przygotował i prowadził p. Michał Rybiński. Ich organizacja była możliwa dzięki współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Przeżyj to z nami jeszcze raz! – nagranie z koncertu

 

Dodaj komentarz