Kolorowy talerz- manadarynka

Mandarynka, mandarynka, mała słodka i zdrowiutka.
Mandarynki wszyscy lubią, no bo jakby tu nie lubić tego słodkiego owocu?
Mandarynka ma dużo witaminy C ale nie smakuje jak cytryna o nie !
Jest słodziutka jest przepyszna! Nic dodać nic ująć mandarynki wszyscy lubią!

Kolejnym owocem w realizowanym programie szkolnym KOLOROWY TALERZ była mandarynka.

Dzieci z oddziału przedszkolnego dowiedziały się, że mandarynka  jest rodzajem rośliny wieloletniej. W sztuce kulinarnej znana głównie jako słodki owoc, spożywany zarówno na surowo, jak i często stosowane w sałatkach, do wyrobu sosu winegret, do naleśników, lub dodawane do koktajli. Świeże mandarynki dodaje się do jogurtuciastsałatekdeserów i dań głównych. Są również używane do wyrobu galaretekdżemów i marmolady. Charakteryzuje ją duża zawartość witamin, minerałów i ważnych pierwiastków, które wspomagają funkcjonowanie organizmu i pozytywnie wpływają na samopoczucie. Dodatkowo wyróżnia ją unikatowy i przyjemny zapach.

Dzieci wykonały pracę plastyczną przedstawiającą owoc mandarynki, co sprawiło im dużą radość. Po zakończeniu wykonywania prac na dzieci czekała degustacja mandarynek.