Kolorowy talerz – banan

05 listopada 2021 r. w oddziale przedszkolnym w Szkole Podstawowej SPSK w Wólce Czepowej pojawił się na twarzach dzieci bananowy uśmiech. Tego dnia dzieci poznały kolejny owoc w ramach programu „KOLOROWY TALERZ”.

Banan jest zdrowy, ma śliczny żółciutki kolor, a swoim kształtem przypomina uśmiech. Znacząca większość dzieci chętnie zajada się tymi mięciutkimi owocami. Nawet najmłodsi nie mają z nim problemu, bo dzięki swojej konsystencji jest łatwy do przełknięcia. Dzieci poznawały właściwości odżywcze bananów, ich rodzaje i pochodzenie. Dowiedziały się jak rosną banany i jak się je zbiera. Wykonały pracę plastyczną, której zadaniem było ułożenie banana z kilku elementów obrazków oraz przyklejenie go na kartkę. Dzieci bawiły się również przy piosence „Bananowa piosenka”. Dzień był fantastyczny i pełen pozytywnych wrażeń.