„Gdyby św. Tomasz miał komputer…” – diecezjalny konkurs wiedzy religijnej

Powiększ obraz

30 kwietnia w Szkole Podstawowej w Przedczu odbył się kolejny etap diecezjalnego konkursu wiedzy religijnej pod hasłem” Gdyby święty Tomasz miał komputer czyli tradycyjne nauczanie Kościoła wobec współczesności”. Uczniowie wyłonieni w szkolnych eliminacjach, które odbyły się w styczniu, zaprezentowali teraz swoją wiedzę na temat życia i nauczania św. Tomasza z Akwinu na etapie dekanalnym.

W poprzednich latach konkursy wiedzy religijnej dla uczniów klas VII-VIII i III gimnazjum dotyczyły nauczania Jana Pawła II. W tym roku szkolnym zmieniono formułę konkursu. Duży nacisk położono na multimedialne źródła wiedzy, dzięki czemu uczniowie przygotowywali się nie tylko w oparciu o teksty pisane, ale także o audycje z różnych stron internetowych. Sprawiło to, że stosunkowo trudny temat – nauczanie św. Tomasza z Akwinu, jednego z największych myślicieli chrześcijańskich – stał się bardziej przystępny dla młodzieży.

Naszą szkołę reprezentowały: Ewa Kubiś z kl. III G oraz Ismena Małolepsza i Aleksandra Siemińska z kl. VIII. Do kolejnego etapu konkursu kwalifikowało się troje uczniów. Wśród tej trójki znalazła się nasza uczennica Ismena. Gratulujemy jej sukcesu i życzymy powodzenia w etapie diecezjalnym.

 

Tekst: Ewelina Napierała
Zdjęcia: ks. Szymon Jastrzębski

Dodaj komentarz