Dzień Edukacji Narodowej

Powiększ obraz

12 października 2018 roku w szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Dla uczniów i nauczycieli był to szczególny dzień, gdyż w tym dniu Gronu Pedagogicznemu oraz pracownikom szkoły zostały wręczone Stefanki 2018.

Są to nagrody przyznawane nauczycielom przez uczniów w kilkunastu kategoriach, m.in. Szwajcarski Zegarek, Pepsi – Colowy Temperament, Złote Usta, Mikrofon Roku, Uśmiech Roku, Przyszłość Szkoły, Debiut Roku, Anioł Stróż, Perfekcyjna Pani Domu, Złota Rączka, Kierowca Roku.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii zostali wyłonieni po wcześniejszym głosowaniu uczniów szkoły. Każdy nagrodzony nauczyciel otrzymał pamiątkowy dyplom oraz długopis z wygrawerowanym imieniem i nazwiskiem oraz kategorią, w której odniósł zwycięstwo.

Nad przygotowaniami do Stefanków czuwała pani Magdalena Romańska, a odpowiedzialnymi za całą uroczystość byli uczniowie klasy III gimnazjum oraz klasy VIII szkoły podstawowej.

Po apelu uczniowie wraz z nauczycielami udali się do Sanktuarium Matki Bożej  Łaskawej w Błennej, aby wziąć udział we Mszy św. odprawionej w intencji szkoły oraz całej społeczności szkolnej. Msza została poprzedzona Adoracją Najświętszego Sakramentu, w czasie której każdy mógł rozważać w ciszy nad intencjami, z którymi przybył do Sanktuarium.

Dla wszystkich był to radosny i pełen niespodzianek dzień. Serdecznie dziękujemy uczniom za piękną uroczystość i niezapomniane wrażenia.

Tekst: Magdalena Romańska
Zdjęcia: Mateusz Rzepka

Dodaj komentarz