Dzień Edukacji Narodowej

Powiększ obraz

14 października 2019 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej,  znany jako Dzień Nauczyciela. W tym roku szkolnym obchody tego święta rozpoczęliśmy Mszą św. w Kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Borysławicach Kościelnych.

Msza została odprawiona w intencji szkoły oraz całej społeczności szkolnej. Zaraz po niej nastąpiła krótka Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz wspólna modlitwa różańcowa.

Po powrocie do szkoły odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Dla uczniów i nauczycieli był to szczególny moment, gdyż w tym dniu Gronu Pedagogicznemu oraz pracownikom szkoły zostały wręczone Stefanki 2019. Są to nagrody przyznawane nauczycielom przez uczniów w kilkunastu kategoriach, m.in. Szwajcarski Zegarek, Bystre oczko, Złota Kreda, Głos Sumienia, Poliglota Roku, Gorący Uśmiech, Przyszłość Szkoły, Debiut Roku, Zdrowa Rybka , Płonąca Strzała, Bob Budowniczy, Kierowca Roku.

            Zwycięzcy poszczególnych kategorii zostali wyłonieni po wcześniejszym głosowaniu uczniów szkoły. Każdy nagrodzony nauczyciel otrzymał pamiątkowy dyplom oraz długopis z wygrawerowanym imieniem i nazwiskiem oraz kategorią, w której odniósł zwycięstwo.

            Nad przygotowaniami do Stefanków czuwała pani Magdalena Romańska, a odpowiedzialnymi za całą uroczystość byli uczniowie klasy VIII.

            Dla wszystkich był to radosny i pełen niespodzianek dzień. Serdecznie dziękujemy uczniom za piękną uroczystość i niezapomniane wrażenia. 

Dodaj komentarz