Dzień Dinozaura

Powiększ obraz

Dinozaury wyginęły miliony lat temu, ale wciąż fascynują kolejne pokolenia do tego stopnia, że w kalendarzu świąt nietypowych poświęcono im specjalne wydarzenie – Dzień Dinozaura. W Polsce obchodzone jest 26 lutego, a ponieważ ten dzień w tym roku przypada w sobotę, już w piątek najmłodsi uczniowie naszej szkoły mieli wspaniałą okazję do zapoznania się z tymi prehistorycznymi zwierzętami, zamieszkującymi w erze mezozoicznej naszą planetę.

Główną atrakcją wydarzenia, była prelekcja przygotowana przez uczniów klasy 3- Wojtka, Natana oraz Marcina, którzy opowiedzieli o swoim wielkim zamiłowaniu do dinozaurów oraz pasji, którą nieustannie rozwijają. Wykazali się przy tym niebywałą wiedzą. Ze swoimi młodszymi kolegami dzielili się jak żyły, co jadły, jak były zbudowane dinozaury, co się z nimi stało… ochoczo w pogadance wziął udział także Krzyś z oddziału przedszkolnego, który o tych prehistorycznych stworzeniach wie prawie wszystko.

Tego dnia sale zmieniły się w niezwykły „jurajski park”. Uczniowie poprzez zabawy i zadania poznawały życie dinozaurów. Dzieci wykonały wiele prac plastycznych a także edukacyjnych, wykorzystując przy tym różne materiały. Dzieci obejrzały ciekawe filmy edukacyjne, z których dowiedziały się np. kim jest palentolog. Dzięki tym atrakcjom Dzień Dinozaura przeniósł nas w odległy, fascynujący i wciąż tajemniczy świat.