Dzień Bezpiecznego Internetu 2018

Powiększ obraz

Dziś tj. 6 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu pod hasłem: „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”. W ramach tej akcji zostały przeprowadzone na godzinach wychowawczych i lekcjach informatyki pogadanki na temat zagrożeń w sieci. Uczniowie obejrzeli również krótkie filmiki poświęcone tej tematyce. Wiele uwagi poświęcono zasadom netykiety oraz prawom autorskim.

Podkreślona została istotna wartość jaką jest szacunek, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkuje niepokojącymi zjawiskami, które pojawiają się w internecie m.in. cyberprzemocą, hejtem, sekstingiem, ksenofobią. (…) szacunek jest ważny nie tylko w odniesieniu do świata, innych ludzi, ale także do własnej osoby – jest wsparciem w ochronie naszej prywatności, a także w budowaniu reputacji. Internet to narzędzie, które młodzi ludzie intensywnie wykorzystują do komunikacji, a dobre i pozytywne relacje są oparte na poszanowaniu drugiej strony (fragm. http://www.saferinternet.pl/dbi/o-dbi.html).

Uczniowie zostali także zachęceni do wzięcia udziału w konkursie „Zgłoś inicjatywę DBI (regulamin konkursu). Na koniec zajęć uczniowie wykonali plakat pt. ” Bądź bezpieczny w sieci!”

Źródło:
http://www.saferinternet.pl/,
https://cybernauci.edu.pl/
Zdjęcia: Mateusz Rzepka

Dodaj komentarz