Dzień Babci i Dziadka

Powiększ obraz

Dnia 21.01.2020 r. w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Kłodawie odbył się Kłodawski Dzień Babci i Dziadka. Uroczystość tę przygotowała Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Wólce Czepowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, pod patronatem Urzędu Miasta i Gminy Kłodawa. Na wstępie wszystkich zgromadzonych powitała Dyrektor Anna Prętkiewicz, która w imieniu całej społeczności szkolnej złożyła życzenia Babciom i Dziadkom, z okazji ich święta. Do życzeń dołączyli się również Prezes OSP w Kłodawie Tomasz Barański oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Kłodawie Krzysztof Krusiński, a w imieniu Samorządu Uczniowskiego ciepłe słowa w stronę Seniorów skierowała Amelia Dobosz.

Część artystyczną rozpoczęli uczniowie z klas II-III, którzy przygotowali dla swych gości baśń pt. ,,Kopciuszek”, wyreżyserowaną przez ich wychowawczynie p. Annę Chojnacką i p. Renatę Wegielewską. Dzieci z oddziału przedszkolnego i zerowego, pod opieką p. Wioletty Borzuchowskiej i p. Moniki Michalak, wyrecytowały wiersze, zaśpiewały piosenki oraz zatańczyły ,,Zimową poleczkę” i ,,Blue disco”. Humoru dostarczył balet ,,Jezioro łabędzie” w wykonaniu chłopców z klasy I i ich koleżanki, w którym rolę Czarnego Łabędzia odegrała wychowawczyni p. Andżelika Prętkiewicz. Szkolny zespół Stefanki, przygotowany przez p. Monikę Michalak i p. Andżelikę Prętkiewicz, zatańczył ,,Brzuchatego”. Siostry Julia i Oliwia Skrzek oraz Igor Kochański zaprezentowali swój talent wokalny. Nad oprawą muzyczną czuwał p. Michał Rybiński. Zaproszeni goście przybyli bardzo licznie, albowiem na sali było około trzystu osób.

Po występach, dzieci obdarowały upominkami swoje Babcie i Dziadków. Następnie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez mamy naszych uczniów i wspólną zabawę choinkową. Integracji pokoleń sprzyjały z pewnością tańce, do których włączali się, jeszcze młodzi duchem, seniorzy.

Impreza taneczna zakończyła się około godziny 20.00, choć byli wśród gości tacy, którzy chętnie bawiliby się dłużej. Głęboko wierzymy w to, że w przyszłym roku ponownie zaszczycą nas oni swoją obecnością.

Tekst: Renata Węgielewska,
Zdjęcia: Mateusz Rzepka

Dodaj komentarz