Dzień atrakcji w Uniejowie

Powiększ obraz

W dniu 25.05 uczniowie naszej szkoły z klas 1-6 skorzystali z zaproszenia Stowarzyszenia Innowatorów Wsi do Uniejowa. Czekało na nas wiele atrakcji i niespodzianek począwszy od wizyty w Zagrodzie Młynarskiej po rekreację w basenach termalnych.

Zagroda to zespół muzealno-noclegowy pełen zabytkowych obiektów, takich jak wiatraki – koźlaki, dwór, chałupa ze Skotnik, budynek inwentarski czy kopia stodoły z Besiekier, w której znajduje się ekspozycja powozów konnych i dawnych narzędzi.

Podczas wizyty nastąpiło omówienie właściwości i sposobu działania pieca chlebowego oraz zwiedzanie piekarni w Zagrodzie Młynarskiej, omówienie i prezentacja rodzajów chleba. Na koniec każdy otrzymał pyszny podpłomyk upieczony w piecu chlebowym. Następnie odbyły się zajęcia obrazujące czynności, jakie wykonywał w ciągu dnia młynarz, aby wiatrak sprawnie działał.

Wydarzenie odbyło się pod hasłem „Dieta wieprzowa dla wszystkich zdrowa”. Akcja polega na podnoszeniu świadomości i edukacji dzieci z zakresu zdrowego żywienia.
Każde dziecko skorzystało z darmowego cateringu, z wykorzystaniem mięsa wieprzowego.