Doradztwo zawodowe dla najmłodszych

Powiększ obraz

W kwietniu, najmłodsi uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami, odwiedzili pobliskie instytucje – Komisariat Policji w Kłodawie, jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Kłodawie, oddział Poczty Polskiej w Kłodawie oraz Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach . Zorganizowane w ten sposób zajęcia edukacyjne były jedną z form realizacji priorytetu MEN na rok szkolny 2018/2019 jakim jest Kształcenie zawodowe oparte na ścisłej współpracy z pracodawcami. Rozwój doradztwa zawodowego.


Celem wyjazdów było zapoznanie uczniów z instytucjami w pobliżu miejsca zamieszkania, przybliżenie zasad funkcjonowania poznanej instytucji, poznanie jej struktury, ukazanie roli i zadań pracowników, zweryfikowanie wyobrażenia o funkcjonowaniu danej placówki, inspirowanie do podejmowania działań oraz pobudzanie i rozwijanie zainteresowań uczniów.
Wycieczka ta była ogromnym przeżyciem, ponieważ nic tak nie zaznajamia dziecka z danym środowiskiem, jak możliwość obejrzenia go na żywo.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim pracownikom odwiedzonych placówek za miłe przyjęcie oraz za wprowadzenie w tajniki wykonywanego zawodu.

Tekst i zdjęcia: Andżelika Prętkiewicz

Dodaj komentarz