Bal Wszystkich Świętych

Powiększ obraz

1 listopada to Uroczystość Wszystkich Świętych – liturgicznie, radosny dzień imienin wszystkich zbawionych – przebywających w Domu Boga Ojca. 2 listopada – dzień zmarłych, ma zupełnie inną wymowę, ponieważ w sposób szczególny pamiętamy wówczas o naszych bliskich zmarłych, którzy oczekują na wejście i radość przebywania w Domu Boga Ojca. By ukazać dzieciom radość jaką daje życie dla Boga i z Bogiem oraz ukazać niezwykłą relację jaką jest tajemnica świętych obcowania, dzięki której nieustannie możemy cieszyć się pomocą i wstawiennictwem świętych w naszej szkole 04 listopada odbył się Bal Wszystkich Świętych dla klas 1-3.

Zarówno uczniowie jak i panie przebrali się za swoich patronów. Byli więc św. Józef, Maria z Nazaretu, św. Hiacynta Marto, św. Faustyna, św. Joanna Beretta Mola, św. Andrzeja Bobola, św. Franciszek, św. Dominik Savio, św. Wojciech, św. Jan Paweł II, prorok Natan, mędrcy ze wschodu. Nie zabrakło także aniołów. Świat chyba nigdy nie widział w jednym miejscu tylu świętych osób.

Na balu nie mogło zabraknąć dobrej zabawy. Dzieci wesoło bawiły się przy dźwiękach muzyki, tańczyły i śpiewały. Kolorowym korowodem odwiedziły swoich młodszych kolegów i koleżanki w przedszkolu. W przerwach wspominaliśmy naszych patronów klas (I- św. Jadwiga, II- dzieci fatimskie, III- św. Faustyna Kowalska).
Balem Wszystkich Świętych przypomnieliśmy prawdę, że każdy z nas wierzących jest powołany do ŚWIĘTOŚCI. Dzieci przekonały się, że świętym może zostać każdy, niezależnie od wieku i popełnionych w życiu błędów.