Światowy Dzień Wiedzy nt. Autyzmu

Więcej o: Światowy Dzień Wiedzy nt. Autyzmu

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy nt. Autyzmu. Od 2016 roku Szkoła Podstawowa SPSK w Wólce Czepowej włącza się w obchody tego dnia pod hasłem „Kłodawa na niebiesko”.
Głównym celem tej akcji jest poszerzanie świadomości lokalnej społeczności na temat autyzmu oraz integracja ze środowiskiem rodzin dotkniętych tym problemem. Organizatorom zależy, aby wszyscy, którzy nawet w niewielkim wymiarze biorą udział w tej akcji, stali się bardziej wrażliwi na problemy innych, empatyczni, tolerancyjni i bezinteresownie chcieli pomagać.

Więcej „Światowy Dzień Wiedzy nt. Autyzmu”

WARTO WIEDZIEĆ… cykl porad o ochronie danych osobowych

Twoje dane – Twoja sprawa

W bieżącym roku szkolnym uczestniczymy w ogólnopolskim programie Twoje dane – Twoja sprawa jest to program edukacyjny, który ma na celu podniesienie kompetencji pedagogów i nauczycieli oraz edukowanie dzieci i młodzieży, jak mają chronić dane osobowe zarówno w realnym, jak i w cyfrowym świecie. Program jest realizowany nieprzerwanie od 2009 r. pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Rzecznika Praw Dziecka. Nasz szkoła uczestniczy w jubileuszowej 10 edycji programu.#TwojedaneTwojasprawa