Dzień: 2022-05-11

Kolorowy talerz – ananas

Więcej o: Kolorowy talerz – ananas

W minionym tygodniu poznaliśmy kolejny pyszny owoc – ananasa. Dzień rozpoczęliśmy od rozmowy na temat ananasów: jak wyglądają, czy to owoc z Polski, jak bardzo jest zdrowy i dlaczego warto go jeść? Odbyła się również degustacja ananasa. Dotykając, wąchając i próbując ananasów dzieci ćwiczyły zmysły: węchu, dotyku i smaku. Na pamiątkę tego dnia dzieci wykonały pracę plastyczną. Ach, co to był za dzień!

Więcej „Kolorowy talerz – ananas”

Dzień Strażaka

Więcej o: Dzień Strażaka

4 maja jest to dzień, w którym strażacy obchodzą swoje święto. W naszym przedszkolu również to święto obchodziliśmy. Rozmawialiśmy o tym czego strażacy potrzebują w swojej pracy? – czyli jakie są atrybuty strażaka. Jak nazywa się miejsce, w którym strażacy mają swoją siedzibę? Na koniec dzieci bawiły się przy piosenkach oraz wykonywały prace związane z tym odpowiedzialnym zawodem.

Więcej „Dzień Strażaka”