Dzień: 2022-05-06

Więcej o: Sukces w gminnych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Nasza drużyna w składzie Marco Gałdyn, Oliwier Łada i Michał Kupś była najlepszą drużyną podczas gminnych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym! Celem turnieju jest działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej. Uczniowie sprawdzili swoje wiadomości pisząc test wiedzy. Wykazali się też umiejętnościami na rowerowym torze sprawnościowym i w miasteczku ruchu drogowego oraz umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Drużynie życzymy powodzenia na etapie powiatowym.

Więcej „Sukces w gminnych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym”

Święta majowe

Więcej o: Święta majowe

W piątek 29-ego kwietnia zajęcia w przedszkolu poświęcone były świętom majowym: 1maja – Święto Pracy, 2 maja – Dzień Flagi, 3 maja- Uchwalenie Konstytucji 3 maja. To dobra okazja do rozmowy z naszymi małymi pociechami o ojczyźnie. Bardzo ważne jest, aby od najmłodszych lat budować poczucie dumy, że jesteśmy Polakami i wszystko co polskie jest dla nas bliskie i ważne. Przedszkolaki wysłuchały nie tylko legend związanych z historią Polski, ale również obejrzały projekcję filmu o powstaniu państwa polskiego i utrwaliły symbole narodowe. Bez wątpienia największe emocje wzbudziły występy, podczas których dzieci pięknie recytowały wiersz W. Bełzy „Katechizm dziecka polskiego”. Swoje emocje dzieci wyraziły również w pracach plastycznych – wypełniły kontury Polski w barwach biało – czerwonych.

Więcej „Święta majowe”