Dzień: 23 października 2021

Kolorowy talerz – brzoskwinia

Więcej o: Kolorowy talerz – brzoskwinia

Dnia 08.10.2021 r. dzieci z oddziału przedszkolnego w Wólce Czepowej poznały kolejny pyszny owoc w ramach programu Kolorowy Talerz, którym był brzoskwinia. Tego dnia dzieci zajadały się brzoskwiniami, w różnej postaci: brzoskwinia, brzoskwinia w syropie, dżem brzoskwiniowy. Poznały wartości odżywcze i właściwości brzoskwini. Przedszkolaki wykonały pracę plastyczną. Za zadanie miały malować rysunek brzoskwini pastelami.

Więcej „Kolorowy talerz – brzoskwinia”

Robimy soki w przedszkolu

Więcej o: Robimy soki w przedszkolu

Kształtowanie postaw prozdrowotnych jest procesem długotrwałym i zaczyna się już w przedszkolu. Dlatego mając na uwadze zdrowie naszych wychowanków nie zapominamy o organizowaniu sytuacji edukacyjnych, które promują zdrowie. Dzieci z grupy 3-4 latków doskonale wiedzą, że aby być zdrowym należy się między innymi prawidłowo odżywiać. Każdy przedszkolak rozumie potrzebę spożywania dużych ilości owoców jak i warzyw.

Więcej „Robimy soki w przedszkolu”