Wiosna w przedszkolu

(…) A wiosna przyszła pieszo,

Już kwiatki za nią spieszą,

Już trawy przed nią rosną

i szumią – Witaj wiosno. (Jan Brzechwa)

21 marca przedszkolaki uroczyście powitały wiosnę. W tym dniu od samego rana w sali zrobiło się bardzo zielono. Właśnie zielonym kolorem swojego ubioru dzieci chciały przywołać i zachęcić do przybycia najpiękniejszą porę roku. Do przedszkola każde dziecko przyniosło również kwiatek na powitanie wiosny, zrobiony w domu wspólnie z rodzicami.

Jakież było ich zdumienie i radość gdy po długich poszukiwaniach po różnych szkolnych zakamarkach, okazało się, że wiosna czeka na dzieci w sali przedszkolnej. Dzieci Panią Wiosnę powitały piosenkami i wspólnym tańcem. Wręczyły Pani Wiośnie swoje piękne kwiaty, a Wiosna w podziękowaniu oznajmiła, że od dziś zaczyna swoje panowanie w przyrodzie i w pogodzie.

Mamy nadzieję, że dotrzyma danego słowa 🙂

Tekst i zdjęcia: Monika Michalak