Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka

27 lutego w progach kłodawskiego Domu Strażaka odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Od kilku lat bowiem, najmłodsi uczniowie naszej szkoły goszczą swoich kochanych dziadków w tym właśnie miejscu, by poprzez życzenia, podziękowania oraz wspólną zabawę pokazać jak ważną rolę pełnią w ich życiu. Wszystkie wnuczęta pamiętają o tym, jak wspaniale ich babcie i dziadkowie opowiadają bajki, śpiewają kołysanki, przytulają i pocieszają. Dlatego teraz to oni zrobili wszystko, co w ich mocy, aby ich babcie i dziadziusiowie poczuli się wyjątkowo.

W pracę nad warsztatem artystycznym zaangażowana była dość liczna grupa nauczycieli. Byli to wychowawczynie następujących oddziałów: przedszkola pani Wioletta Borzuchowska, pani Monika Michalak wychowawczyni klasy „O”, pani Anna Chojnacka wychowawczyni klasy I, Pan Michał Rybiński wychowawca klasy IV oraz pani Małgorzata Budner wychowczyni klasy V. Panie Andżelika Prętkiewicz i Renata Węgielewska – wychowawczynie klasy III i II wyreżyserowały sztukę teatralną

Do tej pory, z okazji obchodów tego wyjątkowego święta, przedstawiono już sześć następujących baśni: „Kopciuszka”, „Śpiącą królewnę”, „Baśń o królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach”, „Dziewczynkę z zapałkami” oraz „Baśń o 12 miesiącach”.
W tym roku było nieco dramatycznie, albowiem wilk połknął dziewczynkę w czerwonym kapturku oraz naszą babunię staruszkę a i miał niewątpliwie chrapkę na niejedną babcię z widowni. Nikomu oczywiście nie stała się żadna krzywda, a baśń „Czerwony Kapturek” w wykonaniu uczniów została nagrodzona gromkimi brawami. Zgodnie z założeniem główne role w przedstawieniu należały do najstarszych uczniów z klasy III, których dzielnie wspomagali młodsi koledzy.

Po baśni przyszedł czas na radosne wierszyki i piosenki w wykonaniu przedszkolaków oraz uczniów klasy I. Całość dopełnił występ szkolnego chóru, po którym wnuczęta obdarowały babcie i dziadziusiów własnoręcznie wykonanymi prezentami oraz zaprosiły na słodki poczęstunek. Nie był to jednak koniec niespodzianek przygotowanych specjalnie na to popołudnie. W trakcie, gdy na parkiecie trwała zabawa taneczna, przy stolikach rozegrano I Turniej Szachowy. Udział w nim wzięło kilku odważnych dziadziusiów i tatusiów, konkurując z naszymi szkolnymi szachistami.
Każdy mógł zatem znaleźć coś dla siebie. Wspólne zabawy, tańce, rozmowy trwały do wieczora. Należało się delektować tą chwilą…Kolejna będzie dopiero za rok.

Tekst: Renata Węgielewska i Andżelika Prętkiewicz

Zdjęcia: Mateusz Rzepka