Święto Flagi na sportowo

2 maja odbył się rajd rowerowy zorganizowany przez Lokalną Grupę Działania „Solna Dolina”. W celu uczczenia Święta Flagi a także propagowania ruchu dla zdrowia, upowszechniania rekreacji oraz integracji wielopokoleniowej i środowiskowej wzięli w nim udział także uczniowie naszej szkoły pod opieką swoich rodziców oraz pań Andżeliki Prętkiewicz i Ewy Mroczkowskiej- Rosiak.

Trasa rajdu z Kłodawy do Przedcza liczyła ok 11 km (w jedną stronę), a że pogoda dopisała, tym milej pokonywaliśmy kolejne etapy rajdu. Na mecie na uczestników czekały liczne atrakcje, dlatego kiedy inni rozgrywali turniej gry w boule, nam udało się skorzystać z wodnych propozycji i popływać kajakiem po przedeckim jeziorze. Była to rozrywka nie tylko dla dzieci, znalazły się chętne mamy, które również skorzystały z okazji.
Na koniec zostaliśmy zapoznani przez p. Włodzimierza Kowalczyka z zasadami gry w dyskgolfa jako kolejnej alternatywy na aktywne spędzanie czasu wolnego.

Dzień spędzony tak efektywnie na świeżym powietrzu należy zaliczyć do udanych. Zmęczone ale zadowolone były dzieci, entuzjazmu nie brakowało również dorosłym.
Serdecznie dziękujemy LGD „Solna Dolina” za zaproszenie i atrakcyjnie spędzony czas oraz przepyszny obiad, którym zostaliśmy poczęstowani:-)