Spektakl „Pan Twardowski”

04 czerwca kolejny raz gościliśmy aktorów krakowskiego teatru „Krak-Art”, którzy zaprezentowali nam swoje świetne umiejętności aktorskie w przedstawieniu „Pan Twardowski”. To spektakl nawiązujący do jednej z najbardziej znanych legend związanych z Krakowem.

To historia wielkiego uczonego Mistrza Twardowskiego, który zamarzył sobie, że zdobędzie lek na nieśmiertelność. Z „pomocą” do szlachcica przybył sam diabeł i tylko dzięki sprytowi udaje się wyjść Twardowskiemu z opresji.
Widowisko okraszone było humorem, co sprawiło, że dzieci w przystępny sposób miały możliwość poznania tej wspaniałej legendy! Znakomite dialogi z elementami staropolszczyzny, a także starodawne kostiumy i rekwizyty: kontusz czy szabla, przybliżyły młodym widzom czasy szlacheckie z XV – XVI wieku.  Spektakl ubarwiła piękna muzyka, przenosząca nas do czasów minionej epoki. Dzieci miały możliwość usłyszeć hejnał Mariacki, jak też zatańczyć Krakowiaka.

Tekst: Monika Michalak
Zdjęcia:  Andżelika Prętkiewicz i  Monika Michalak