Edukacja to nie tylko lekcje w szkole!

Edukacja to nie tylko lekcje w szkole, to proces, który odbywa się cały czas, czasem nawet nieświadomie.  W Polsce jest sporo otwartych zasobów edukacyjnych do wszystkich poziomów nauczania i wszystkich przedmiotów.
Poniżej proponujemy uczniom i rodzicom listę narzędzi, z których chcemy skorzystać w kontaktach z uczniami.

Są to m.in.:

• grupy, fanpage, czaty i inne grupowe narzędzia komunikacyjne
  • wspólne dokumenty w chmurze (np. Google Docs albo Outlook)
  • wysyłanie propozycji, tekstów czy zadań mailem
  • komunikacja i zajęcia przez Skype, Messenger itp.
  • narzędzia do quizów i wspólnej nauki (np. kahoot, learningapps)

Drogi Uczniu!

Najbliższe 2 tygodnie to nie czas ferii i ogólnego rozprężenia. To idealny czas na utrwalanie wiadomości i umiejętności, czytanie książek, uzupełnianie braków w nauce. To również dobry czas na rozwijanie swoich talentów.
Pamiętaj jednak, aby podczas najbliższych tygodni nie wychodzić z domu, by spotkać się ze znajomymi, nie odwiedzać miejsc, gdzie gromadzą się skupiska ludzkie. Bądź ODPOWIEDZIALNY za siebie i za innych!

źródło: www.szkolazklasa.org.pl