Diecezjalna pielgrzymka dzieci komunijnych do Świnic Warckich

18 czerwca uczniowie kl. III pod opieką p. Eweliny Napierały oraz pań Karoliny Kowalewskiej i Anety Szymańskiej wzięły udział w diecezjalnej pielgrzymce dzieci komunijnych do Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny Kowalskiej w Świnicach Warckich.

Najpierw zwiedzili dom rodzinny Helenki Kowalskiej w Głogowcu. Stamtąd w procesji z relikwiami św. Faustyny uczestnicy pielgrzymki udali się do sanktuarium w Świnicach. Na miejscu dzieci komunijne z całej diecezji pod kierunkiem ks. Michała Krygiera i przy akompaniamencie zespołu „Jordan” uwielbiały Pana Boga radosnym śpiewem i tańcem. Następnie uczestniczyły we Mszy świętej sprawowanej przez ks. biskupa Stanisława Gębickiego. Po Mszy świętej można było zwiedzić sanktuarium i zakupić pamiątki. Pielgrzymka zakończyła się odmówieniem Koronki do Bożego Miłosierdzia we wszystkich intencjach, z jakimi przyjechały dzieci i ich opiekunowie.

Tekst: Ewelina Napierała
Zdjęcia: Kinga Czupryniak