Pomoc psychologiczno- pedagogiczna podczas zdalnego nauczania

Więcej o: Pomoc psychologiczno- pedagogiczna podczas zdalnego nauczania

Perspektywa kolejnego miesiąca w domu nie napawa optymizmem dyrektorów, nauczycieli, rodziców ani uczniów…Kontakty z uczniami i rodzicami prowadzone są drogą elektroniczną i telefoniczną. Wobec powyższego kilka porad, dotyczących tego, jak wspomóc własne dziecko w tym trudnym czasie.

Więcej „Pomoc psychologiczno- pedagogiczna podczas zdalnego nauczania”

Rysunkowe rekolekcje online dla dzieci

Więcej o: Rysunkowe rekolekcje online dla dzieci

Serdecznie zapraszamy najmłodszych uczniów do udziału w rysunkowych rekolekcjach online, prowadzonych przez bp. Marka Solarczyka zatytułowanych “Rybacy Boga”.

Korzystając z sytuacji, że najmłodsi słuchacze przymusowo siedzą w domu, biskup Marek z diecezji warszawsko-praskiej zaprasza, by podczas nauk rekolekcyjnych wspólnie porysować. Szykujcie kartki, kredki, flamastry, pisaki, bo na pewno będą wam bardzo potrzebne… 🙂

Więcej „Rysunkowe rekolekcje online dla dzieci”

Apel do Rodziców

Drodzy Rodzice!

W związku z decyzją podjętą dnia 11.03.2020 r. przez Rząd RP, Dyrektor Szkoły Podstawowej SPSK w Wólce Czepowej informuje, że zawieszone zostały wszelkie zajęcia dydaktyczne od dnia 12.03 – 25.03. 2020 r. włącznie.

Czas ten nie jest dla dzieci czasem ferii i odpoczynku, dlatego nauczyciele zobowiązani zostali do zaplanowania procesu edukacyjnego podczas pobytu uczniów w domach. Informacje na ten temat zostaną przekazane przez wychowawców klas i nauczycieli przedmiotów.

Apeluję, aby w tym okresie bezwzględnie pozostawić dzieci w domach i nie zapominać o podstawowych zasadach higieny. Istotne jest maksymalne ograniczenie przez ten czas kontaktów z innymi osobami. Tym samym zwiększy to szansę na ochronę przed rozprzestrzenianiem się infekcji koronawirusa. Bądźmy odpowiedzialni za siebie i za innych ludzi!

Proszę Rodziców, aby zachęcać dzieci do samodzielnej nauki w czasie, gdy nie będzie lekcji w szkole. Czas ten należy wykorzystywać na czytanie lektur, pracę pod kierunkiem nauczycieli. Uczniów klasy VIII szczególnie prosimy o sumienną pracę w celu należytego przygotowania się do egzaminu ósmoklasisty.

Dyrektor Szkoły Podstawowej SPSK w Wólce Czepowej
Anna Prętkiewiecz

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

Szanowni Państwo
Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

źródło: http://ko.poznan.pl

Nabór na rok szkolny 2020/2021

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej szkoły i przedszkola. Prowadzimy zapisy na rok szkolny 2020/2021. Nasza szkoła jest miejscem innym niż wszystkie. W naszej placówce każde dziecko jest wyjątkowe. Rozwijamy nie tylko umysł, ale również serce.

Wszystkich dodatkowych informacji udzielamy na miejscu.

Więcej „Nabór na rok szkolny 2020/2021”