Rok: 2019

Wieczór chwały w Płocku

Więcej o: Wieczór chwały w Płocku

24 maja w płockim amfiteatrze nad Wisłą odbył się kolejny wieczór uwielbienia przygotowany przez salezjańskie Duszpasterstwo Akademickie „Petroklezja”. Hasło Wieczoru Chwały brzmiało „Będzie dobrze”. Młodzi ludzie tańczący, śpiewający i przedstawiający dramy na scenie amfiteatru przypomnieli uczestnikom spotkania, że gdy oddamy Bogu nasze życie, wszystko BĘDZIE DOBRZE. Nieważne, ile razy pobłądzimy i w jakie kłopoty wpadniemy. Zawsze jest odpowiedni moment na zmianę swojego życia i powrót do Boga, który czeka na nas z otwartym ramionami jak kochający Ojciec na marnotrawnego syna. Z Bogiem nie ma sytuacji bez wyjścia, On potrafi wszystko naprawić i przemienić w dobro.

Więcej „Wieczór chwały w Płocku”

Dzień Matki w Końskiej Zagrodzie

Więcej o: Dzień Matki w Końskiej Zagrodzie

„Dzień Matki”- to jeden z najbardziej znanych dni na całym świecie. Dzień, w którym dzieci w szczególny sposób, mogą wyrazić wdzięczność za trud w wychowanie i podziękować za nieustannie okazywaną matczyną miłość.
W tym roku w wyjątkowy sposób pamiętaliśmy o tym dniu. Dzieci, by zrobić prezent swoim Mamom, a Mamy, by sprawić radość swoim pociechom wybrały się do Końskiej Zagrody w Bierzwiennej Krótkiej.

Więcej „Dzień Matki w Końskiej Zagrodzie”

X Jubileuszowy Przegląd Teatrów Szkolnych SPSK w Częstochowie

Więcej o: X Jubileuszowy Przegląd Teatrów Szkolnych SPSK w Częstochowie

15 maja uczniowie oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej SPSK w Wólce Czepowej wzięli udział w Ogólnopolskim X Przeglądzie Teatrów Szkolnych Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Częstochowie. Tegoroczna jubileuszowa gala odbyła się pod hasłem „Prawda, dobro i piękno, które zwycięża”. Reprezentacja naszej szkoły zainscenizowała dwie historie, które na tyle wpisały się w temat i spodobały jury, że zostały nagrodzone Złotą i Srebrną Maską. Więcej „X Jubileuszowy Przegląd Teatrów Szkolnych SPSK w Częstochowie”

Spektakl „Ostatni list”

Więcej o: Spektakl „Ostatni list”

Obchody przypadającego w tym roku jubileuszu 10-lecia uczestnictwa w ogólnopolskim programie „Katyń…ocalić od zapomnienia” rozpoczęliśmy od przedstawienia „Ostatni list”. Jego scenariusz oparty jest na zapiskach znalezionych przy ppor. Marianie Gąsowskim (1910 – 1940), zamordowanym w Katyniu. Był on wychowankiem Państwowej Szkoły Przemysłowej w Krakowie (1928), studentem architektury na Politechnice Warszawskiej i szkoły malarskiej, absolwentem kursu podchorążych w 20 pułku piechoty. Podporucznikiem mianowany ze starszeństwem od 1 stycznia 1936 roku. Więcej „Spektakl „Ostatni list””

Więcej o: 10-lecie uczestnictwa Szkoły Podstawowej SPSK im. Kard. S. Wyszyńskiego w Wólce Czepowej w programie “Katyń…ocalić od zapomnienia”.  X Biegi Katyńskie

W tym roku mija 10 lat od kiedy Gimnazjum SPSK im. Kard. S. Wyszyńskiego w Wólce Czepowej przystąpiło do ogólnopolskiego projektu „Katyń…ocalić od zapomnienia” prowadzonego przez Stowarzyszenie Parafiada. Honorowy patronat nad projektem objął m.in. Prezydent RP Lech Kaczyński. Ideą tego programu jest sadzenie dębów upamiętniających ofiary zbrodni katyńskiej z okazji 70-lecia tego wydarzenia przypadającego w kwietniu ubiegłego roku. Jeden dąb to nazwisko z listy katyńskiej. Uczestnicy projektu zobowiązali się do opieki nad Dębami oraz upamiętnienia na terenie placówki oficerów – ofiar zbrodni.
Przy każdym z 11 dębów posadzonych w parku szkolnym jest umieszczona tabliczka z logo programu. W 2010 roku została też odsłonięta tablica upamiętniająca konkretnych Bohaterów – pomordowanych na Wschodzie. Są to osoby pochodzące z ziemi kłodawskiej, konińskiej i łęczyckiej.

Więcej „10-lecie uczestnictwa Szkoły Podstawowej SPSK im. Kard. S. Wyszyńskiego w Wólce Czepowej w programie “Katyń…ocalić od zapomnienia”. X Biegi Katyńskie”

Doradztwo zawodowe dla najmłodszych

Więcej o: Doradztwo zawodowe dla najmłodszych

W kwietniu, najmłodsi uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami, odwiedzili pobliskie instytucje – Komisariat Policji w Kłodawie, jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Kłodawie, oddział Poczty Polskiej w Kłodawie oraz Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach . Zorganizowane w ten sposób zajęcia edukacyjne były jedną z form realizacji priorytetu MEN na rok szkolny 2018/2019 jakim jest Kształcenie zawodowe oparte na ścisłej współpracy z pracodawcami. Rozwój doradztwa zawodowego.

Więcej „Doradztwo zawodowe dla najmłodszych”

„Gdyby św. Tomasz miał komputer…” – diecezjalny konkurs wiedzy religijnej

Więcej o: „Gdyby św. Tomasz miał komputer…” – diecezjalny konkurs wiedzy religijnej

30 kwietnia w Szkole Podstawowej w Przedczu odbył się kolejny etap diecezjalnego konkursu wiedzy religijnej pod hasłem” Gdyby święty Tomasz miał komputer czyli tradycyjne nauczanie Kościoła wobec współczesności”. Uczniowie wyłonieni w szkolnych eliminacjach, które odbyły się w styczniu, zaprezentowali teraz swoją wiedzę na temat życia i nauczania św. Tomasza z Akwinu na etapie dekanalnym.

Więcej „„Gdyby św. Tomasz miał komputer…” – diecezjalny konkurs wiedzy religijnej”

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Więcej o: Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W dniu 25 kwietnia br. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W skład młodszej drużyny wchodzili uczniowie i uczennice klasy V – Gralak Katarzyna, Romańska Amelia, Kowalewski Antoni i Rembelski Krzysztof. Starszą grupę reprezentowali uczniowie z klasy VII – Brzeziński Damian, Pacholski Bartosz i Rutkowski Oskar.
Więcej „Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym”