Dzień: 24 kwietnia 2018

Więcej o: Dzień Ziemi

Uczniowie z klasy VI wraz z wychowawczynią przygotowali dla przedszkolaków lekcję ekologii. Najmłodsi uczyli się jak segregować śmieci. W ramach warsztatów wykorzystali powtórnie plastikowe butelki i wykonali z nich doniczki na kwiaty. Na koniec obejrzeli bajkę o tematyce ekologicznej. Każdy z przedszkolaków otrzymał plakietkę Młodego Ekologa. Uczniowie włączyli się również w zbiórkę plastikowych nakrętek zbieranych z przeznaczeniem na pomoc chorej dziewczynce. Zbiórka trwa cały czas – każdy może przynosić nakrętki do szkoły. Zbieramy również makulaturę. Więcej „Dzień Ziemi”

IX Biegi Katyńskie

Więcej o: IX Biegi Katyńskie

Gimnazjum SPSK im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Wólce Czepowej przystąpiło w 2009 roku do ogólnopolskiego projektu „Katyń…ocalić od zapomnienia” prowadzonego przez Stowarzyszenie Parafiada. Ideą tego programu było sadzenie dębów upamiętniających ofiary zbrodni katyńskiej z okazji 70-lecia tego wydarzenia przypadającego w kwietniu 2010 roku.

Więcej „IX Biegi Katyńskie”