Rok: 2018

Spektakl Rodzice- Dzieciom „Kopciuszek”

Więcej o: Spektakl Rodzice- Dzieciom „Kopciuszek”

14 czerwca w Gminnym Ośrodku Kultury w Kłodawie odbył się spektakl pt. „Kopciuszek”, przygotowany przez rodziców, nauczycieli oraz uczniów Szkoły Podstawowej SPSK w Wólce Czepowej.  Barwne kostiumy, bajkowa scenografia, wspaniałe efekty specjalne a nade wszystko niepowtarzalni aktorzy przenieśli widzów w magiczny świat.

Inicjatorką i kierownikiem artystycznym przedsięwzięcia była Andżelika Prętkiewicz, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, oprawą muzyczną zajął się Michał Rybiński. Przygotowania do przedstawienia rozpoczęto na miesiąc przed, przy czym był to czas naprawdę ciężkiej pracy i konieczności zaangażowania wielu osób. Mimo to cel został osiągnięty. Tego dnia spektakl wystawiono bowiem trzykrotnie, każdorazowo przy pełnej widowni, wywołując radość nie tylko u dzieci ale również i dorosłych. Ostatni ze spektakli był inauguracją LIII sesji nadzwyczajnej Rady Miejskiej w Kłodawie.

Więcej „Spektakl Rodzice- Dzieciom „Kopciuszek””

Bezpieczne wakacje- spotkanie z policjantem

Więcej o: Bezpieczne wakacje- spotkanie z policjantem

5 czerwca w naszej szkole odbyło się spotkanie z policjantami Komendy Powiatowej Policji na czele z p. Małgorzatą Kubajką,  celem którego  było kształtowanie prawidłowych zachowań oraz postaw wśród uczniów. Funkcjonariusze przypomnieli uczniom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, prawidłowego przejścia przez jezdnię, omówili jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba lub gdy się zgubimy, przypomnieli zasady bezpiecznej zabawy w domu i na podwórku. Policjanci przestrzegli również uczniów przed korzystaniem z niestrzeżonych kąpielisk, rozpalaniem ognisk, organizowaniem zabaw w niebezpiecznych miejscach.

Więcej „Bezpieczne wakacje- spotkanie z policjantem”

Warsztaty z makulaturą

Więcej o: Warsztaty z makulaturą

Nauka przez zabawę – to hasło, które przyświeca pracownikom firmy DS Smith Polska Sp. z o.o. z Kutna. W ramach akcji społecznych przedstawiciele kutnowskiego zakładu w dniu 5 czerwca przeprowadzili w naszej szkole zajęcia, w trakcie których uczniowie dowiedzieli się, jak ważne jest sortowanie odpadów, i jak cennym surowcem wtórnym jest makulatura.

Więcej „Warsztaty z makulaturą”

Warsztaty z wykorzystaniem „Mobilnego Laboratorium POLoNEs” z Miękini

Więcej o: Warsztaty z wykorzystaniem „Mobilnego Laboratorium POLoNEs” z Miękini

W ramach realizacji projektu grantowego „Budowa eko – szklarni sposobem na przyjazne środowisko” 17 maja br. zostały zorganizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły i Wsi w Wólce Czepowej nieodpłatne warsztaty ekologiczne dla dzieci, młodzieży i społeczności lokalnej.

Więcej „Warsztaty z wykorzystaniem „Mobilnego Laboratorium POLoNEs” z Miękini”

Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród.
Nie damy pogrześć mowy,
Polski my naród, polski lud,
Królewski szczep piastowy.”

Maria Konopnicka

1. Organizatorzy:

1. Szkoła Podstawowa i Gimnazjum Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wólce Czepowej.

1. Cele konkursu:

1. Pielęgnowanie postaw patriotycznych.

2. Upowszechnienie kultury języka wśród młodzieży.

3. Popularyzowanie piękna i wartości narodowej kultury.

4. Rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań poezją patriotyczną.

5. Rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień młodzieży.

6. Promocja talentów.

Więcej „Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji Patriotycznej dla uczczenia pamięci poległych za Ojczyznę- regulamin”