Dzień: 8 października 2017

Występ cyrkowy O’Bimbolando

Więcej o: Występ cyrkowy O’Bimbolando

29 września w szkole gościliśmy artystów cyrkowych, którzy zaprezentowali najmłodszym widowisko artystyczne, zawierające elementy żonglerki, akrobacji, iluzji oraz tresury zwierząt. Podczas występu dzieciom towarzyszył klown, który swoimi żartami umilał czas. Dzieci były nie tylko widzami, ale próbowały swoich talentów cyrkowych włączając się czynnie do zabawy. Szczególnie dużo emocji wzbudził króliczek, wyciągnięty z kapelusza oraz z pozoru groźny wąż, którego dzieci mogły dotknąć. Uczniowie doskonale bawili się, oglądając występy cyrkowców i nagrodzili ich gromkimi brawami. Więcej „Występ cyrkowy O’Bimbolando”

Jak Sobieski pod Wiedniem wojował

Więcej o: Jak Sobieski pod Wiedniem wojował

26 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w żywej lekcji historii po hasłem „Jak Sobieski pod Wiedniem wojował”. Widowisko w wykonaniu aktorów z Agencji Widowisk Historyczno- Edukacyjnych „Arkona” przybliżyło najważniejsze wydarzenia z okresu od II połowy XVI wieku do końca wieku XVII (od panowania Stefana Batorego do Jana III Sobieskiego).

Więcej „Jak Sobieski pod Wiedniem wojował”

Wycieczka do Biskupina

Więcej o: Wycieczka do Biskupina

21 września uczniowie klas II-IV SP korzystając z pięknej pogody wybrali się na wycieczkę „szklakiem piastowskim”. Pierwszym punktem wyjazdu była Kruszwica, ze słynna Mysia Wieżą, legendarnym miejscem śmierci księcia Popiela. Dodatkową atrakcją był rejs statkiem „Rusałka” po największym jeziorze regionu, Jeziorze Gopło, które było jednym z najczęstszych motywów literackich doby romantyzmu.
Następnie uczniowie przejechali się kolejką wąskotorową z Biskupina do Wenecji, gdzie w miejscowej restauracji zjedli przepyszny obiad.
Punktem kulminacyjnym, a zarazem główną atrakcją był powrót i pobyt w Muzeum Archeologicznym w Biskupinie, gdzie odbywał się wówczas festyn archeologiczny „Bogowie wojny”.

Więcej „Wycieczka do Biskupina”

Spektakl „Złota rybka”

Więcej o: Spektakl „Złota rybka”

20 września uczniowie klas 0-III SP mieli okazję obejrzeć spektakl w wykonaniu grupy teatralnej „Krak-Art” z Krakowa pt. „Złota rybka”. Było to kolejne spotkanie podczas, którego aktorzy wciągnęli najmłodszych w magiczny świat baśni, nie tylko dzięki profesjonalnej grze aktorskiej ale i zaproszenie do bezpośredniego udziału w śpiewie i tańcach. Dzięki temu dzieci przez chwilę mogły poczuć się jak prawdziwi aktorzy.

Więcej „Spektakl „Złota rybka””

Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny – spotkanie z policjantami

Więcej o: Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny – spotkanie z policjantami

19 września w murach naszej szkoły gościliśmy panie policjantki z powiatu kolskiego na czele z p. Małgorzatą Kubajką (dzielnicową naszego terenu), które w ramach programu „Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny” przeprowadziły z najmłodszymi prelekcję na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz bezpieczeństwa podczas zabaw w domu lub w szkole.

Więcej „Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny – spotkanie z policjantami”