Dzień: 1 października 2017

Wyjazd do Górzna

Więcej o: Wyjazd do Górzna

28 września uczniowie klas gimnazjalnych oraz uczniowie klasy 5 wraz z opiekunami udali się do Górzna, aby wziąć udział w warsztatach chemiczno – przyrodniczych, które trwały 3 dni.

Pierwszego dnia pobytu w przepięknej miejscowości województwa kujawsko – pomorskiego uczniowie wzięli udział w warsztatach chemicznych, w czasie których obserwowali powstawanie dwutlenku węgla (wulkan), prowadzili obserwacje chemiczne, bawiąc się kolorami (rozpoznawali kwasy, zasady), przygotowywali piłeczki „wariatki” oraz ciecz nieniutonowską. Mieli także możliwość uczestniczenia w warsztatach ceramicznych, w czasie których lepili z gliny  figurki płaskie i przestrzenne. Dzień ten zakończył się ogniskiem.

Więcej „Wyjazd do Górzna”